Kolektory słoneczne

Energia solarna, pozyskiwana poprzez kolektory słoneczne, służąca do wytwarzania ciepła, pomimo rozwoju alternatywnych źródeł takich jak pompy ciepła, czy też fotowoltaika, nadal cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów. Może o tym świadczyć ponad 50 zamontowanych i uruchomionych przez naszą Firmę, w przeciągu kilku ostatnich lat, instalacji solarnych. Projekty obejmowały zarówno podgrzew c.w.u. w niewielkich instalacjach domowych jak duże instalacje w pensjonatach, czy też obiektach użyteczności publicznej.

Obecnie głównym czynnikiem zakupu i montażu instalacji kolektorów słonecznych oprócz aspektu ekonomicznego jest, szczególnie w przypadku kotłowni węglowych, możliwość bezobsługowego wytwarzania c.w.u. w okresie letnim.

 

Bazując na naszym doświadczeniu możemy Państwu zaproponować montaż płaskich kolektorów słonecznych o różnej powierzchni od 2,05 do 2,65 m2 w układzie pionowym jak i poziomym. Montaż na dachach skośnych, płaskich, na konstrukcjach naziemnych czy też w połaci dachowej. W układach przygotowania c.w.u., buforowych i wspomagania centralnego ogrzewania.

Zapraszamy!

Skontaktuj się z Nami i zamów bezpłatną wycenę instalacji!